Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou nejmladším členem světoznámého západočeského lázeňského trojúhelníku (založeny r. 1808) a jejich věhlas je založen na minerálních pramenech. Dominantou Mariánských Lázní je jedinečná promenáda s pavilonem pramenů, litinovou kolonádou zapsanou v dědictví UNESCO a zpívající fontánou.

Měli by jste vědět, že...

Léčivé prameny
Množství vody ordinované pro pitnou kúru dosahuje zpravidla až 1 litru denně. Minerální prameny se také využívají k inhalacím a minerálním koupelím.

Kolonáda se Zpívající fontánou
Unikátní železná kostrukce pochází z roku 1889. Scénická fontána je doprovázena v každou lichou hodinu hudební produkcí. Zážitkem je večerní iluminační nasvětlení.

Kolonáda Ferdinandova pramene
Empírovou kolonádu dal zbudovat roku 1826 opat premonstrátského kláštera K.K. Reitenberger. Na malé ploše vyvěrá několik kyselek se značně rozdílným chemickým složením Ferdinand I. a II. je nejstarším známým pramenem, již od 16. století.

Procházky

Geologický park: Naučná stezka provází expozicí ve volné přírodě ve svahu lesoparku, kam byly umístěny známé i vzácně se vyskytující horniny z vybraných lokalit Slavkovského lesa.

Goethowa cesta (1 Km): Vstupte do přírodních scenérií, které na společných procházkách s Ulrikou von Lewetzov navštívil básník a učenec Johan Wolfgang Goethe (v Mar. Lázních 1821 - 1823).

Královská cesta (1,6 Km): Cesta za vyhlídkami, které inspirovaly saského krále Fridricha Augusta II. (v Mar. Lázních 1834 - 1835).

Podnebí odpovídá středohorskému klimatu, čistý vzduch, mírně stimulující, dostatečně vlhký a zvláště bohatý na zdravý ozón. Tato kombinace umocňuje účinek léčebných procedur.

Může vás také zajímat...
Služby recepce

Transfery Velmi rádi Vám zajistíme profesionální transport partnerskou taxislužbou. Neváhejte a rezervujte si trasfery z letiště do hotelu a zpět…

Léčivé prameny

Mariánské Lázně leží v oblasti, která je mimořádně bohatá na přírodní léčivé zdroje. Na malém území vyvěrá přibližně 100 pramenů.…