Koupele

Popis lázeňských procedur hotelu Belvedere

Vyberte si z široké nabídky léčebných, relaxačních a zkrášlujících koupelí. Uvolněte svoji mysl a vychutnejte si jedinečný požitek z uvolňující koupele.

Perličková koupel
Je lehce hypertermní 36°C - 38°C. Jedná se o mikromasáž kůže a její relaxaci. Je velmi příjemná pro pacienta. Má uklidňující efekt u neuróz, nemocí pohybového aparátu, bolestech kloubů, páteře, regeneraci svalstva, poruchách spánku a zlepšuje krevní oběh. K této proceduře je možné zakoupit vždy přísadu do koupele.

Uhličitá koupel
Připravuje se sycením prosté či minerální vody oxidem uhličitým. Účinek uhličité vody záleží na teplotě vody a na množství CO2 ve vodě. Měla by být hypotermická 34°C - 28°C . Koupel je účinnější při nižších teplotách. Kde se stýká lázeň s kůží dochází k aktivní hyperemii, v periferii se kapiláry rozšiřují, efekt je jako u autotransfuze do periferie. Kůže je dostatečně prokrvená, vnímání chladu je snížené, počáteční pocit chladu je střídán pocitem tepla. Vzhledem k minimální tepelné zátěži je vhodná u celé řady onemocnění, vždy však na doporučení lékaře (choroby srdce a oběhové soustavy, cévní choroby, nervové choroby).

Suché uhličité koupele
Spočívá v uzavření těla (pod prsa) do speciálního igelitového vaku, naplněného oxidem uhličitým. Základní reakcí organismu je rozšíření periferních kapilár, snížení krevního tlaku, pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, má proticelulitický efekt. Potlačuje tvorbu křečových žil a zjemňuje a zvláčňuje kůži. Účinky jsou identické jako u vodní uhličité koupele, rozdíl je, že procedura se provádí v suchém prostředí.

Rašelinová koupel
Využívá se přírodní léčivý zdroj - rašelina, teplota koupele 37°C - 40°C, je silně hyperemizující. Má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, posiluje funkci potních žláz. Prokazatelně pozitivní vliv mají na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhají při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, upravují poruchy spánku a mají také výrazné detoxikační vlastnosti.

Podvodní masáž
Masáž se provádí ve vodním prostředí. Spojuje se v ní účinek celkové tepelné koupele a masáže. Zajišťuje svalové uvolnění, prokrvení kůže a podkoží, stimulaci lymfatického systému, zlepšení kloubní pohyblivosti a zároveň zmírnění bolesti pohybového systému.

Vířivá koupel
Teplota koupele je 36°C - 38°C, jedná se o vířivou koupel, obdobu hydroxeru, masírování není postupné, ale najednou celotělové. Dochází k zlepšení prokrvení, uvolnění, relaxaci, zlepšení funkce látkové výměny. Podporuje dobrou funkci lymfatického systému.

Může vás také zajímat...
Lázeňské procedury

Náš zkušený personál doporučí to pravé ze stále se rozrůstající nabídky terapií a sestaví individuální program, včetně pitné kúry, dle…

Masáže

Nabízíme Vám širokou škálu léčebných i relaxačních masáží. Vychutnejte si například voňavou aroma masáž celého těla či uvolňující masáž lávovými…

Relax

Wellness je životní styl, který působí jako prevence proti negativním vlivům dnešní doby na lidské zdraví. Cílem tohoto oboru je…

Ceník procedur

Zde naleznete ceník všech dostupných procedur, které je možné také doobjednávat jednotlivě.