Lázeňské procedury

Popis lázeňských procedur hotelu Belvedere

Náš zkušený personál doporučí to pravé ze stále se rozrůstající nabídky terapií a sestaví individuální program, včetně pitné kúry, dle zdravotního stavu a přání.

Oxygenoterapie:
Vdechuje se vzduch obohacený na 40 - 60% kyslíkem, přiměřeně zvlhčeného, aby nevysušoval sliznice. Vzduch se inhaluje nosním katétrem nebo různými maskami. Podávání kyslíku zvyšuje kvalitu a délku života, zvyšuje toleranci fyzické zátěže, snižuje střední tlak v plicnici, zabraňuje progresivní plicní hypertenzi a rozvoji cor pulmonale (plicního srdce). Vícestupňovou oxygenoterapií se snažíme o zvýšení obsahu kyslíku v krvi, a tím o léčení některých nemocí a potíží, ke kterým dochází ve vyšším věku nebo při dlouhodobě nesprávné životosprávě. Oxygenoterapie má široké spektrum účinků, osvědčila se při doléčování stavů po mozkových mrtvicích, srdečních infarktech nebo po operacích (např. ischemická choroba srdeční, srdeční arytmie, záchvaty anginy pektoris, arterioskleróza, poruchy mozkového prokrvení, zapomnětlivost, tinnitus (ušní šelest).

Lavaterm:
Rašelinový nosič tepla nahřívaný ve vodní lázni, který se využívá k lokálnímu hloubkovému prohřívání. Tato procedura je pro klienta zpravidla velmi příjemná. Působením tepla Lavaterm napomáhá k prohřátí a následnému uvolnění svalových struktur. Zároveň stimuluje povrchové tkáně, kde dochází k většímu prokrvení pokožky, zvýšení povrchové teploty a sekundárně k úlevě na vnitřních orgánech. Urychlují se metabolické změny v tkání a dochází k odplavování kyselých látek z těla. Je velmi vhodné, když prohřátí rašelinovými polštáři předchází masáži. Prohřáté povrchové tkáně i svaly lépe reagují na následnou manuální terapii.

Parafínové zábaly na ruce:
Teplota parafínu je kolem 52°C. Ruce opakovaně (3x) namočíte až po zápěstí na několik vteřin do rozehřátého parafínu. Necháte vosk okapat a ruce vložíte do mikroténového nebo igelitového sáčku, navléknete froté rukavice (díky tomu může působit teplo delší dobu). Vrstva parafínu do hloubky prohřívá malé klouby rukou, ošetřuje pokožku, uvolňuje ztuhlé svaly a klouby, zvýší krevní oběh. Pomáhá při chorobách pohybového aparátu, revmatické artritidě, dochází k maximálnímu prokrvení periferie.

Plynové injekce:
Využívá tzv. Bohrova efektu – aplikace oxidu uhličitého pod kůži způsobuje zvýšené uvolnění kyslíku z hemoglobinu ( krevní barvivo ) a tím zlepšuje okysličení a metabolismus ošetřované tkáně. Současně dochází k rozšíření kapilár. Dochází tak k velmi výraznému prokrvení dané oblasti a tím i k lepšímu okysličení dané tkáně. Výsledkem je urychlení hojení a zlepšení výživy tkání.
Oxid uhličitý lze injekčně v rámci léčby aplikovat do kůže a podkoží, svalů, ke kloubům a k páteři. Bolestivé stavy pohybového aparátu, artroza, akutní i chronické bolesti v zádech, poúrazové stavy.

Suché uhličité koupele:
Spočívá v uzavření těla (pod prsa) do speciálního igelitového vaku, naplněného oxidem uhličitým. Základní reakcí organismu je rozšíření periferních kapilár, snížení krevního tlaku, pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, má proticelulitický efekt. Potlačuje tvorbu křečových žil a zjemňuje a zvláčňuje kůži. Účinky jsou identické jako u vodní uhličité koupele, rozdíl je, že procedura se provádí v suchém prostředí.

Magnetoterapie:
Magnetoterapie využívá pulsního elektromagnetického pole. Aplikace se provádí pomocí válcových nebo plochých aplikátorů. Má protizánětlivý a protibolestivý účinek. Způsobuje roztažení cév, uvolňuje svalové napětí a spasmy. Urychluje hojení kostí i měkkých tkání. Indikací jsou především degenerativní, zánětlivá a funkční onemocnění pohybového aparátu.

Ultrazvuk:
Ultrazvuk je mechanické vlnění hmotného prostředí (zvuk) s frekvencí vyšší než je možné zachytit lidským uchem. Terapeut lehce přejíždí aplikační hlavicí přes postiženou oblast těla, kontakt hlavice přístroje s tkání musí být vždy udržován kontaktním médiem (parafínový olej nebo vodivý gel). Zlepšuje prokrvení a výživu tkání; má výrazný spasmolytický (uvolňuje křeče) a analgetický (utišuje bolest) účinek. Doporučuje se u poúrazových stavů, chronických zánětlivých onemocnění kloubů a dalších degenerativních onemocnění.

Elektroterapie:
Pozitivně ovlivňuje léčení onemocnění pohybového aparátu. Využívají různé druhy proudů s nejrůznějším účinkem, dle použitého typu proudu je účinek analgetický, tonizační, spazmolitický, hyperemizační . Vše se řídí předpisem lékaře, aby došlo k požadovanému účinku.

Inhalace s minerální vodou:
Pomocí ultrazvuku se vytváří aerosol, který působí na horní i dolní dýchací cesty. Účinnost závisí na velikosti aerosolových částic a účinných látkách podávaných roztoků. U nás využíváme Vincentku – minerální léčivou vodu. Během inhalace dochází k zvlhčení dýchacích cest a k jejich pročištění.

Lymfodrenáž přístrojová:
Působí na drenáž lymfatického systému pomocí vzduchových komor, které naplňuje kompresor z distálních do proximálních partií s nastavitelným tlakem i programem, následně je vzduch vypuštěn a cyklus se opakuje. Procedura je vhodná pro unavené dolní končetiny, jako prevence vzniku varixů a otoků, k zlepšení cirkulace, stavy postoperativní a posttraumatické, vybraná neurologická onemocnění, anticelulitidní efekt.

Může vás také zajímat...
Koupele

Vyberte si z široké nabídky léčebných, relaxačních a zkrášlujících koupelí. Uvolněte svoji mysl a vychutnejte si jedinečný požitek z uvolňující…

Masáže

Nabízíme Vám širokou škálu léčebných i relaxačních masáží. Vychutnejte si například voňavou aroma masáž celého těla či uvolňující masáž lávovými…

Relax

Wellness je životní styl, který působí jako prevence proti negativním vlivům dnešní doby na lidské zdraví. Cílem tohoto oboru je…

Ceník procedur

Zde naleznete ceník všech dostupných procedur, které je možné také doobjednávat jednotlivě.